Optimalizací vstříc rychlosti

Portál s dlouhou odezvou při načítání stránky není nic neobvyklého. Příčin může být několik. Analýza webu a jeho následná optimalizace vede k rychlejším odezvám a celkovému zrychlení webu.

Optimalizace klientského portálu s uživatelského hlediska

Společnost eD'system Czech, a.s. se řadí mezi jedny z největších distributorů v oblasti IT. Jejich B2B portál EdLink, který je postaven na Interlinku, prošel před nedávnem analýzou.

Výsledkem bylo provedení výkonnostní a uživatelské optimalizace portálu, která zahrnovala kroky pro rychlejší načtení stránek a přechod na předpočítaná data v některých oblastech portálu.
Celá optimalizace proběhla na základě vstupní analýzy, kde došlo k odhalení úzkých míst a poté bylo navrženo, jak je odstranit, nebo alespoň zredukovat jejich vliv na web.

Optimalizace B2B portálu poháněném Interlinkem

Důkladná analýza

A jak se říká, když už jsi v tom, tak pořádně. Provedli jsme také analýzu částí portálu s minimální návštěvností. Došlo tak k odhalení míst na webu, sekcí, které nejsou pro zákazníka důležité a mají minimální klikatelnost apod.

A jaký je závěr? Především podstatné zrychlení celého webu a tím i uživatelského prožitku. Nasadili jsme moderní technologie pro načítání obrázků, optimalizovali script, minimalizovali počet požadavků na server, upravili styly webu a zejména optimalizovali datovou část napojenou na ERP systém esyco business.