„E LINKX je na startovní čáře,“ říká jeho nový výkonný ředitel Martin Juřík.

Martin do E LINKX přichází s myšlenkou jasně vykročit do celosvětového trendu tvořit rychlé, funkční a jednoduché aplikace pro firmy pomocí vlastní vývojové platformy „Element“.

Martine, co tě přivedlo do IT oboru a proč E LINKX?

Nikdy jsem neměl rád stereotyp a rutinní, komfortní prostředí. Na začátku své profesní dráhy jsem pracoval v korporátu, kde mi nejvíce vadilo, že kdyby se věci dělaly jinak (méně zkostnatěle) výkonnost poroste úplně jiným tempem. Proto jsem se vždy pouštěl do projektů, které byly inovativní a měly potenciál měnit trh. Od transformace prodejen s nábytkem, přes vývoj mobilních aplikací pro lékařský segment, až po řízení vývoje aplikace pro optimalizaci fronty práce.

Když jsem se poprvé seznámil s vývojovou platformou od E LINKX, která jako jedna z prvních v ČR jde trendem power apps, věděl jsem, že chci být u jejího rozletu a pracovat ve firmě s takovým know-how.

Jsi u nás již nějaký ten pátek, jaké jsou tvé představy o směřování firmy?

E LINKX disponuje lidmi, kteří mají zkušenosti a hlavně produkt, a to díky dlouholetým zkušenostem s vývojem informačního systému pro obchodní a logistické společnosti. Mým posláním je nastavit jasný směr dalšího vývoje a podpořit je na cestě k cíli. Mám pocit, že Češi nejsou připraveni na obrovský digitální rozvoj (low-code, AI apod.) a vyčkávají. Proto říkám, že E LINKX je na startovní čáře, a je třeba vykročit a určovat směr vývoje aplikací zde v ČR.

Jakou nebo jaké vlastnosti by měl mít podle tebe výkonný ředitel, máš nějaký trik, jak takovou náročnou pozici zvládat?

Důležité je být transparentní a říkat pravdu, to neskutečně odlehčuje mentální kapacitu :). Samozřejmě to neznamená, že tu pravdu mám, naopak jsem vždy otevřený dalším názorům. Za klíčovou považuji komunikaci a obklopit se lidmi, kteří jsou chytřejší než já a jsou odborníci, specialisté a profíci v tom co dělají.

Martin Juřík vystudoval VŠ podnikání a práv, pracoval na manažerských pozicích v T-mobile, APUtime, Black Red White. Je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se věnuje vzdělávání a sportu, zejména cyklistice, turistice, horolezectví.

Vlastní vývojová platforma E LINKX je postavena na moderních technologiích, využívá principy microservices a je vysoce škálovatelná. Zaručuje rychlý vývoj, jednoduché uživatelské prostředí, dostupnost odkudkoliv a integraci. Element pomáhá firmám vyřešit interní procesy, které je aktuálně trápí nebo jim úplně chybí.