Technologická skupina eD group investuje do WinShop Software a vstupuje do oblasti retailu

Technologická skupina eD group, přes svou softwarovou společnost a dodavatele firemních aplikací E LINKX investorsky vstoupila do firmy WinShop Software, která patří mezi přední výrobce pokladních systémů. Pokladní systém WinShop je jedním z nejrozšířenějších ve většině oborů maloobchodu. Nabízí hned několik řešení podle charakteru prodejny, nabízeného sortimentu a velikosti samotné prodejny nebo jejich sítě.

„Propojení s firmou WinShop je dalším významným krokem k naplnění firemní růstové vize. Pokladní systémy přirozeně navazují na naše inovativní projekty, jako jsou aplikace pro vlastní přepravu, řízení skladového hospodářství, evidenci materiálů a zboží apod. Tvoří pomyslnou tečku a podporu retail oblasti, do které díky spojení máme nakročeno,“ vyjadřuje se k transakci Lumír Kunath, výkonný ředitel E LINKX.

Vzájemná spolupráce má za cíl propojit know-how a týmy odborníků z obou společností. Díky tomu získávají zákazníci rozšířenější portfolio služeb, vyšší úroveň dodávek a garanci moderních technologií. Hlavním směrem do budoucna je postupné propojení nejen služeb, ale také naplňování růstových vizí a prozákaznického přístupu. Nadále bude docházet k rozvoji retail vertikály a rozšiřování zákaznické platformy WinShopu.

„Začleněním naší společnosti do technologické skupiny eD group byla zakončena snaha nás, zakladatelů a společníků, získat silného strategického partnera, se kterým budeme moci rozšiřovat portfolio našich zákazníků o další významné retailové řetězce. Věříme, že doplněním nabídky našich produktů řešeními E LINKX, propojením vývojových týmů a týmů podpory získáme společně významnou konkurenční výhodu a budeme pro všechny náročné zákazníky první volbou“, doplnil Michal Říha, ředitel WinShop.

Ryze české firmy E LINKX i WinShop jsou na trhu více než 20 let. E LINKX je známá svým působením v oblasti obchodních a logistických informačních systémů. V posledních letech se profiluje také jako dodavatel moderních firemních aplikací a aplikací na míru. WinShop se zabývá vývojem a implementacemi software pro řízení specializovaných maloobchodů, tvorbou a implementacemi internetových obchodů B2C i B2B a v neposlední řadě i dodávkami výrobních a obchodních systémů pro zpracovatele masa.

„Vytvoření spojení mezi E LINKX, která je již od svého počátku součástí skupiny eD group a společností WinShop vnímám jako dalším bodem na naší cestě nabízení aktivit s vyšší přidanou hodnotou. Posilujeme tím portfolio softwarových produktů i firem o leadra pokladních systémů a vstupujeme do světa retailu. Na nových akvizicích a projektech pracujeme v technologické skupině eD group dlouhodobě. Chceme našim partnerům i zákazníkům poskytnout komplexní nabídku služeb, které zapadají do ekosystému skupiny,“ dodává Martin Štrupl, řídící partner skupiny eD group.

eD group je ekosystém technologických firem v oblasti IT, obchodu, softwarových řešení, komunikace, e-commerce a technologií působící ve střední Evropě. Skupina dosahuje ročního obratu přes 15 miliard korun, zaměstnává více než 600 odborníků a je držitelem řady prestižních ocenění.