Kariéra PLUS – Veletrh pracovních příležitostí 2017 se vydařil

Dne 14. 3. 2017 jsme se zúčastnili veletrhu pracovních příležitostí „Kariéra PLUS“. E LINKX a. s. se stal jedním z více než stovky vystavovatelů, kteří zaplnili aulu Vysoké školy báňské, Technické univerzity v Ostravě.

Našim cílem bylo najít talenty z řad studentů, kteří splňují předpoklady budoucích úspěšných zaměstnanců naší společnosti.

Jak celý den probíhal? Od 9:00 hod. začali k našemu stánku přicházet první návštěvníci. Zpočátku se prostory auly zaplňovaly pomalu, ale kolem oběda byl stánek téměř zahlcen práce-chtivými studenty. Veletrhu se účastnilo až kolem 5 000 osob.

Mezi vystavovateli se o studenty vedl konkurenční boj. Každá společnost se snažila kandidáty o práci zaujmout co nejkreativnějšími způsoby. My jsme při výrobě našeho stánku vsadili na jednoduchost, čisté linie a barvy jara roku 2017. Samozřejmě jsme nevynechali plakáty s usměvavými tvářemi našich zaměstnanců, kteří nám dělali tu nejlepší pozitivní reklamu. Myšlenka našeho stanoviště se nesla v duchu logiky a logických hádanek. Správnému IT to přece musí myslet. :)

Víte, proč mají kryty na kanalizaci kulatý tvar? Nebo kolik golfových míčků se vejde do školního autobusu? To jsou jen některé z otázek, na které se kandidátů na práci ptají úspěšné společnosti jako Google či Microsoft. My jsme jimi také potrápili několik potencionálních kolegů. Studenti se mohli zapojit i do naší slosovací soutěže a vyhrát zajímavé ceny. Soutěžní otázka zněla: „Kolikrát za den se minutová a hodinová ručička na ciferníku hodinek překryjí?" Musíme konstatovat, že se správnou odpovědí jsme přítomným zamotali hlavu.

Náš stánek získal pochvalu jak od studentů, tak od zúčastněných firem, což jsou pro nás velmi užitečné reference. Domů jsme odcházeli s několika desítkami velmi pestrých životopisů, mezi kterými nechyběly kontakty na studenty z ciziny, včetně absolventů fakult v USA.

Věříme, že se nám podařilo zaujmout tvůrčí a cílevědomé nadšence. Ty v nejbližší době oslovíme a budeme doufat, že navážeme vzájemnou spolupráci.

E LINKX stánek